Wim Hof Method

Zdravie, šťastie a sila pre každého

Tri piliere metódy Wima Hofa

Terapia chladom

Správne vystavenie sa chladu, naštartuje množstvo zdravotných benefitov, vrátane aktivácie hnedého tuku. Znižuje v tele zápal, posiľňuje imunitný a hormonálny systém, zlepšuje kvalitu spánku a produkciu endorfínov, ktoré prirodzene zlepšujú vašu náladu.

Dýchanie

Všetci dýchame. Neustále a podvedome. Väčšinou si neuvedomujeme skrytý potenciál dýchania. Zvyšovanie hladiny kyslíka podľa špecializovanej metódy Wima Hofa nám prinesie viac energie, zníži hladinu stresu a rozšíri imunitnú odpoveď, ktorá sa rýchlo zaoberá patogénmi.

Koncentrácia

Tretí pilier metódy Wima Hofa je základom ostatných dvoch. Vystavovanie sa chladu a vedomé dýchanie si vyžadujú trpezlivosť, a odhodlanie, aby boli úplne zvládnuté. A tak, až so zámerom a odhodlaním, ste pripravení preskúmať a nakoniec zvládnuť kontrolovať svoje vlastné telo a myseľ.

Kombinácia všetkých 3 pilierov ti prinesie množstvo benefitov

Silnejší imunitný systém

Čítať viac

Dýchanie a otužovanie, spolu posilňujú imunitný systém, a tým pádom sa zvyšuje obranyschopnosť človeka, voči vonkajším baktériam.

Zvýšenie kreativity

Čítať viac

Metóda pozitívne vplýva na prekrvenie mozgu a naštartovanie viacerých jeho funkcií. 

Rýchlejšia regenerácia

Čítať viac

Profesionálny športovec alebo rekreačný? Potreba kvalitnej a účinnej regenerácie sa zvykla podceňovať. Vďaka jednoduchým technikám dýchania a vystavenia sa chladu, dokáže športovec oveľa rýchlejšie regenerovať. Kvalitná regenerácia je veľmi dôležitá časť športu pre zlepšovanie svojich výkonov a cítenie pohody a zdravia.

Zvýšenie energie

Čítať viac

Ak je človek unavený a vyčerpaný, už krátke dýchacie cvičenie podľa metódy Wima Hofa, naštartuje cirkuláciu energie v tele, a tým únavu a vyčerpanosť dostáva organizmus von zo seba.

Redukcia stresu

Čítať viac

Pomocou metódy Wima Hofa sa človek naučí pracovať so svojou hladinou stresových hormónov, a tak ovládať stres v tele, a následne ho znížiť.

Znižovanie depresie

Čítať viac

Terapia chladom má silné pozitívne účinky na odstránenie depresie. Depresiou trpí obrovský počet ľudí na svete. Tak prečo si jednoduchou metódou nezlepšiť svoj zdravotný stav?

Zlepšuje spánok

Čítať viac

Všetko so všetkým súvisí. A tak má aj metóda pozitívny vplyv na spánok. Neodporúčam však aplikovať metódu pred spaním. Kvalitný spánok je už výsledok správneho zakomponovania metódy do bežného života.

Zvyšuje športový výkon

Čítať viac

Vďaka dýchacím cvičeniam sa zvyšuje schopnosť podávať vyšší športový výkon, zlepšuje sa regenerácia a sila športovca.

Zlepšuje náladu

Čítať viac

Aplikovaním metódy sa zvyšuje počet endorfínov – hormónov šťastia v mozgu. To priamo ovplyvňuje náladu na veselšiu a spokojnejšiu. Dovoľme si byť spokojní a šťastní.

Lepšia tolerancia chladu

Čítať viac

Pravidelné vystavovanie sa chladu spúšťa v tele procesy, ktoré zlepšujú termoreguláciu organizmu. Zlepšuje sa tak tolerancia voči chladu.

Zvyšuje koncentráciu

Čítať viac

S týmto súvisí viac tretí pilier metódy Wima Hofa. Koncentrácia a sústredenosť na jednu činnosť je niečo, čo sa stalo ťažkou záležitosťou. Pomocou všetkých troch pilierov metódy sa môže dosiahnuť veľmi dobrých výsledkov v koncentrácií a sústredení sa.

Zosilňuje pevnú vôľu

Čítať viac

O tom niet pochýb. Ten, kto raz zažije pocit a účinky po vyskúšaní metódy, ju bude chcieť používat v živote pravidelne. Pevná vôla sa tak začne budovať pomaly ale isto. 

Veda a výskum za metódou Wima Hofa

Dnes už je všeobecne známe, že ak niečo človek robí a snaží sa dokázať, že jeho činnosť (metóda) pomáha, potrebuje na to vedecký dôkaz. Obzvlášť, ak sa to týka zdravia človeka.

Wim Hof, preto s veľkým entuziazmom absolvoval niekoľko vedeckých pokusov na ňom samotnom, ale aj na ľuďoch, ktorí sa dobrovoľne prihlásili na výskum.

Predsa len, ak niekto tvrdí, že dokáže ovládať svoj imunitný a autonomný nervový systém, je buď blázon alebo to naozaj vie.

Po niekoľkých vedeckých výskumoch sa zistilo, že Wim skutočne dokáže ovládať viaceré z týchto procesov v jeho tele.

Jeho tvrdenia o tom, ako sa dokáže zbaviť choroby a zápalových procesov v tele zneli skepticky, a ešte viac skeptickými boli jeho výroky o tom, ako sa to dokáže naučiť každý jeden človek. Stačí len trochu tréningu s jeho metódou a výsledky sa dostavia.

S pokorou, postupne a nenásilne sa dokáže každý naučiť ako vedome ovládať svoj, dnes už “auto” imunitný proces v tele.

Začnime spolu

Kontaktujte ma

Jednoducho cez email vám do dvoch dní odpoviem

Zabúkujte si miesto

Rezervujte si miesto dopredu, pretože počet miest je obmedzený

Workshop!

Poďme na to spoločne. Odnesiete si domov znalosti, ktoré vám poskytnú šťastie, zdravie a silu

Najčastejšie otázky

R

Je táto metóda pre každého?

Odpoveď

Metódu Wima Hofa môže praktizovať každý zdravý človek. Ak máte vážne zdravotné ťažkosti, odporúčame vám poradiť sa s doktorom.

Odporúčame nevykonávať WHM, ak máte nejaké z nasledujúcich možností:

• Epilepsia
• Vysoký krvný tlak (v prípade liekov na predpis)
• Koronárna choroba srdca (napr. Angina pectoris)
• Ak máte za sebou závažné zdravotné problémy, ako je srdcové zlyhanie alebo mŕtvica

Ak trpíte migrénami, vyzývame vás, aby ste boli opatrní pri ľadových kúpeľoch.

R

Som tehotná, je bezpečné aj pre mňa praktizovať WHM?

Odpoveď

Ak ste tehotná, odporúčame, aby ste túto metódu nepraktizovali. Nevieme, či zvýšené hladiny adrenalínu spojené s technikami WHM nejak ovplyvňujú zdravie dieťaťa. Je to samozrejme mimoriadne jemná záležitosť a chceme byť čo najopatrnejší.

Keď sa dieťa narodí, a vy budete v poriadku, môžete bezpečne praktizovať metódu.

R

Kedy je najlepšie robiť metódu?

Odpoveď

Najlepšie je praktizovať metódu ráno, kedy je vaše telo najviac uvoľnené. Skvelý spôsob ako naštartovať deň. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov urobte cvičenia na prázdny žalúdok. Ak však cítite, že metódu je lepšie robiť inokedy, skúste. Sami najlepšie prídete na to kedy je to pre vás najvhodnejšie.

R

Čo mi táto metóda prinesie?

Odpoveď

Účinky WHM techník sú rozličné u každého človeka. Skúsenosti každého sú mierne odlišné a sú čiastočne určené vašimi cieľmi a očakávaniami. Napríklad profesionálny tenisový hráč bude mať pravdepodobne lepší športový výkon, zatiaľ čo niekto trpiaci na reumatoidnú artritídu bude skôr vidieť prospech z nižších zápalových markerov.

Hlásené všeobecné prínosy metódy zahŕňajú: zvýšenú energiu, zlepšenie spánku, znížený stres a úzkosť, zvýšená koncentrácia, zrýchlená regenerácia a celkové zlepšenie kvality života.

Potenciálne výhody sú početné a rôznorodé. V konečnom dôsledku jediný spôsob, ako zistiť, čo vám metóda urobí, je vyskúšať to!

R

Koľko času musím dať metóde aby som videl výsledky?

Odpoveď

Priemerná denná investícia je 20 minút na začiatok vášho dňa. Počas dňa sa zameriavajte na hlbšie vedomé dýchanie. Akonáhle najdete spôsob, ako robiť Wim Hof metódu, máte prístup na neurčito, a môžete sa pohybovať v ďalších etapách svojim vlastným tempom. Metóda Wima Hofa nekončí po našich kurzoch. Metóda by sa mala vykonávať vo vašom živote denne, tak, aby ste získavali plné výhody.

R

Je táto metóda liekom na moju chorobu?

Odpoveď

Odporúčame obmedziť praktizovanie dychových cvičení, keď máte pocit choroby, a taktiež nerobiť časti so studenou vodou, pretože majú sklon kombinovať existujúci stres v tele. Skoré uzdravenie!

Kontaktujte nás

Spýtajte sa čo vás zaujíma

0911 335 119