Kto je to, vlastne, ten Wim Hof?

Kto je to, vlastne, ten Wim Hof ?

Wim Eric Hof je holanďan, ktorý dostal prezývku ICEMAN, kvôli jeho extravagantným kúskom zapísaným do Guinessovej knihy rekordov. Narodil sa v holandskom meste Sittard, v roku 1959. Je držiteľom 26. svetových rekordov.

Spoločne so svojimi deťmi a inštruktormi sa snaží metódu šíriť do celého sveta. Verí, že metóda, ktorú vytvoril a aplikoval na sebe, dokáže pomôcť aj druhým ľudom. Ako každý človek, aj on si prešiel ťažkým obdobím. V 1995 roku spáchala jeho žena samovraždu. Trpela vážnym ochorením, ktoré skončilo tragicky.

Mal s ňou štyri deti, o ktoré sa musel postarať. Ako vraví Wim, bola láskou jeho života a táto udalosť mu zlomila srdce. Stále v sebe nosil čiernu dieru bolesti a smútku. Avšak, deti mu vtedy pomohli prežiť a príroda mu poskytla útočisko, v ktorom sa vyliečil od všetkej bolesti a smútku.

Aké sú jeho rekordy zapísané do Guinnesovej knihy rekordov?

V priebehu niekoľkých rokov spravil Wim množstvo mimoriadnych vecí, vrátane 26 Guinnessových rekordov. Tréningom dokáže kontrolovať svoje dýchanie, srdcovú frekvenciu a krvný obeh a odolávať extrémnym teplotám. Nižšie uvedené sú niektoré z jeho najpamätnejších:

  • Plával pod ľadom na dĺžku 66 metrov

  • Vyliezol na Mount Everest do výšky 6700 m.n.m. iba v šortkách

  • Zabehol maratón v Namíbijskej púšti bez pitia vody

  • Zabehol polmaratón nad arktickým kruhom, naboso a iba v šortkách

  • Visel na jednom prste v nadmorskej výške 2000 metrov

  • Zasypaný v ľade vydržal 1 hodinu a 52 minút

Wimovo motto je: “Čoho som schopný ja, sa môže naučiť každý”. Vďaka svojej metóde Wim Hof učí ľudí z celého sveta, vrátane celebrít a profesionálnych športovcov, aby ovládali svoje telo a dosiahli tak mimoriadne veci.

Okrem iného sa Wim dokázal naučiť 10 jazykov. A čo je dôležité pri učení sa podľa Wima? Iba byť otvorený procesu učenia a mať to naozaj rád. Ak sa človek skutočne zaujíma, dokáže sa naučiť čokoľvek. A potom nevie prestať, lebo sa to stane jeho vášňou a záľubou. V tom je sila. Zdravie, šťastie a sila pre každého – to je jeho heslo.