12 dôvodov prečo začať s metódou Wima Hofa

Jednoduché zhrnutie 12 dôvodov, v ktorých nám môže metóda Wima Hofa pomôcť. Je dôležité začať postupne, pomaly a naučiť sa vnímať svoje telo tak, aby sme krok za krokom zlepšovali svoje prepojenie mysle a tela.

1. Zlepšuje činnosť imunitného systému

Vedecký výskum nám poskytol dôkaz, že ľudia praktizujúci metódu Wima Hofa majú silnejšiu imunitnú odpoveď na patogény v porovnaní s inými. Činnosť imunitného systému je pre nás dôležitá vo veľa aspektoch. Prečo sa teda nevenovať niečomu, čo prináša zlepšenie a udržanie si zdravia. Webinár o Wim Hofovej metóde zdarma nájdete TU.

2. Zlepšuje duševné zdravie

Duševné zdravie môžeme nazvať aj ako celková psychologická pohoda. Dôležitosť starostlivosti o túto vnútornú pohodu nemôže byť zanedbaná, pretože ovplyvňuje to, ako sa cítite a správate k sebe a iným. Tým, že aplikovaním metódy Wima Hofa vyplavuje človek do tela množstvo endorfínov, zlepšuje sa automaticky nálada. Ako hovorí Wim, šťastie je len nastavenie správnej chémie v tele. Nastaviť chémiu v tele vieme aj vďaka rôznym dýchacím cvičeniam, ktoré sa vieme využiť počas každodenného života. 

3. Zvyšuje športovú výkonnosť

Je vašim cieľom zlepšiť športovú výkonnosť? Metóda Wima Hofa vám môže pomôcť pri tréningu. Naučíte sa pracovať s kyslíkom oveľa efektívnejšie ako doteraz. Veľmi výrazne pomáha metóda pri regenerácií buniek. Ak sa chcete naučiť komplexne ako funguje kyslík v tele, stiahnite si tento E-book zdarma.

4. Odbúrava stres

Metóda Wima Hofa je kombináciou meditácie, dýchacích cvičení a vystavenia sa chladu, ktoré vám pomôžu regulovať stres. Chronický stres, ktorý je pre telo škodlivý dokážeme odbúrať z tela jednoducho a efektívne.

5. Zefektívňuje energetickú činnosť organizmu

Podľa metódy Wima Hofa sa naučíte sústrediť na veci, na ktorých záleží, a opustiť pozornosť od stresorov, ktoré vám len berú energiu. Dýchacie cvičenie nastaví bunky tela tak, aby pracovali s energiou efektívnejšie, čiže každý človek zacíti sám na sebe aký nárast energie mu aplikovanie metódy prinesie do života.

6. Pomáha k lepšiemu spánku

Ľudia, ktorí praktizujú Wimovu metódu, často hlásia, že ich kvalita spánku je zlepšená a že počas dňa sa cítia energickejšie. Tak prečo to neskúsiť?

7. Zosilňuje pevnú vôľu človeka

Ak sa naozaj chcete stať lepšou verziou samého seba, zvyšovanie pevnej vôle je jednou z najdôležitejších vecí.

8. Zvyšuje koncentráciu

Mnoho ľudí zažíva obrovský nárast koncentrácie po praktizovaní metódy Wima Hofa. Zistite, čo môže táto metóda pre vás urobiť. Ide o noradrenalín alebo inak povedané norepinefrín, ktorého nedostatok spôsobuje nesústredenosť, apatiu a môže viesť ku depresii. Nedostatok tohto hormónu sa prejavuje aj u detí, ktoré trpia ADHD. Krátke vystavenie sa chladu spôsobí produkciu noradrenalínu a človeku sa enormne zvýši koncentrácia a sústredenosť.

9. Metóda Wima Hofa vám pomôže prekonať depresiu

Prekonanie depresie môže byť veľmi ťažké. Existujú však prirodzené spôsoby, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s depresiou. Napríklad, depresívni ľudia, ktorí začínajú s metódou Wim Hof, často uvádzajú úľavu z rôznych príznakov súvisiacich s klinickou depresiou.

10. Pomáha odbúrať syndróm vyhorenia

Metóda Wim Hof poskytuje techniky, ktoré vám môžu pomôcť dostať sa do vášho každodenného boja, ktoré vám pomôžu zresetovať váš nervový systém a ktoré vám môžu poskytnúť energiu potrebnú na to aby ste syndróm vyhorenia poslali kade ľahšie. Treba vyskúšať.

11. Zlepšuje kreativitu

Najlepšia vec na kreativite je, že môže byť vytrénovaná. Rastúci počet ľudí, vrátane umelcov, spisovateľov, dizajnérov a ďalších odborníkov, používa metódu Wima Hofa, a každodenne využíva výhody zlepšenej tvorivosti.

12. Zlepšuje toleranciu na chlad

Liečba tela chladom naďalej získava vážnu popularitu, pretože je spojená s mnohými zdravotnými výhodami, vrátane znižovania zápalu a zlepšenej imunitnej odpovede. Objavte výhody, ktoré chlad prináša.

Kliknite SEM v prípade, že máte záujem o bezplatný webinár o WHM.